לימודי נדל׳׳ן

לימודי נדל׳׳ן, יזמות ושוק ההון 

תחום הנדל"ן מהווה תחום רחב ומסועף שממנו רבים מוצאים את מקומם במסגרת תפקידים רבים, שלהם תרומה מכרעת לתחום הבנייה והשיכון בישראל. שאיפתם של צעירים רבים לדריסת רגל בעולם הנדל"ן הישראלי והבינלאומי מתאפשרת, בין היתר, על ידי מסגרות לימודיות ומקצועיות בהם זוכים אותם צעירים להתחיל ולהכיר מקרוב תחום זה.

המסגרות הלימודיות מאפשרות לצעירים רבים לשלב את לימודי נדלן ושוק ההון שלהם יחד עם תחומים נושקים נוספים הנוגעים לנושאים כמו שוק ההון והיזמות העסקית. האפשרות לשלב עם לימודי הנדל"ן תחומים חופפים וכאלו שנשענים האחד על השני, מאפשרת לאותם צעירים ליהנות מבסיס תיאורטי רחב יותר, כמו גם היכולת להבין לעומק תהליכים החלים בעולם הנדל"ן.

קורס השקעות ויזמות בנלד׳׳ן

אחד מהקורסים הפופולריים הוא קורס השקעות בשוק ההון. קורס בו רוכשים התלמידים ניסיון וידע רב, בין אם ביכולת להכיר תחילת את עולם הנדל"ן מקרוב וה"תורות" הנהוגות בו, נושאים הנוגעים למימון משכנתאות, לימוד אודות ההיבטים המשפטיים ופיננסיים של עסקות נדל"ן בארץ ובחו"ל.

בנוסף ללמידה התיאורטית הרחבה, מתבקשים התלמידים בקורס לעבוד על פרויקט נדל"ן אישי שלהם מהשלב הראשון ועד סופו. כך זוכה כל תלמיד בקורס לקחת חלק ולחוות את כל שלבי עסקת הנדל"ן, לבצע ניתוח מקצועי ומעמיק של ערים, שכונות ומחוזות, לפעול להוצאת נסח טאבו ובעצם לגעת בכל שלב במסגרת עסקה שכזו.

לימודי נלד׳׳ן בשטח

קורסי נדל"ן רבים מכירים בנחיצות התלמידים ואף של המרצים לצאת אל השטח עצמו על מנת ללמוד, להכיר ולהתרשם מקרוב כיצד עולם הנדל"ן מתנהל הלכה למעשה. סיורי השטח נעשים במספר מקומות בארץ וזאת בכדי שהתלמידים בקורס יוכלו להתרשם מפרויקטים נדל"ניים שונים, בין אם בבנייה בשכונות מבוססות, בנייה באזורי תעשייה, על גבי קרקע שהוכשרה לבנייה, בנייה באזורים פריפריאליים ומתפתחים, פרויקטים של פינוי ובינוי ועוד. 

בכל סיור זוכים התלמידים להתרשם מקרוב כיצד החומר הנלמד בכיתה מתבטא הלכה למעשה בשטח. בין אם ביישום של נהלי הבטיחות של כלל העובדים באתר, ביכולת להתממשק עם גופים כמו משרד השיכון, משטרת ישראל, כיבוי אש, העיריות והמועצות המקומיות ועוד. 

על מנת שיוכלו התלמידים להתרשם בצורה מיטבית למה שהם נחשפים בסיורים אלו, דואגות אותן מסגרות לימודיות לצרף לצד המרצים הקבועים מספר רחב של אנשי מקצוע אשר ישלימו בעת הסיור את המעטפת הלימודית ויוכלו לאפשר לתלמידים להבין בצורה עמוקה יותר את שעיניהם רואות בשטח. אי לכך, לסיורים אלו יזכו התלמידים להדרכה בשטח מאנשי מקצוע דוגמת מהנדס העיר, קצין ביטחון, אדריכלים ועוד.

נדל׳׳ן בחו׳׳ל

למול העובדה שישראלים רבים, לצד משקיעים, מזהים יותר ויותר את האפשרות הכדאית לרכישת נכסי נדל"ן בחו"ל, הביא את קורסי הנדל"ן השונים לכלול במסגרת לימודיהם גם התייחסות לנושא זה.

רכישה של נדל"ן בחו"ל יכולה בהחלט להפוך להחלטה משנה חיים שבה רכישה של נכס במחיר נמוך תניב לנו רווחים כבר בטווח הקצר והבינוני. מנגד, יש בה כמובן סיכון כלכלי, בשל העובדה שרכישה של נדל"ן מעבר לים מורכבת יותר ומוכרת לנו פחות מרכישה של נדל"ן בישראל.

הקורס המקצועי הנוגע לנושא זה מאפשרים לתלמידים בקבלת ידע וכלים מעשיים שיאפשרו רכישה והשקעה בנדל"ן בחו"ל באופן חכם וזהיר וזאת תוך היכולת להכיר מקרוב את הבדלי המיסוי בכל מדינה, הכרה של החוקים והדינים בכל מקום ומשמעותם, הכרת התנהלות העולם הנדל"ני בכל מדינה ו"חוקי המשחק" שלהם ועוד. ידע וכלים שבעצם יאפשרו להגיע.