צור קשר

מהם הפשעים הנפוצים ביותר בחנויות?

פשעים שונים גורמים להפסדים משמעותיים בענף הקמעונאות ברחבי העולם. כדי להגן על עצמכם, ולוודא שתצליחו להתמודד עם הפסדים משמעותיים, אתם צריכים ביטוח עסק שמתאים לצרכים שלכם. ראשית, כדאי שתכירו את הבעיות הכי נפוצות שעומדות בפניכם, בכל הנוגע לפשיעה.

גניבה מחנות

גניבה של מוצרים ישירות מתוך החנות, משפיעה ישירות לא רק על הרווח של העסק, אלא גם מעמידה בסימן שאלה את ניהול האבטחה שלכם.

מניעת גניבה מחנות קלה מכפי שאולי נדמה לכם: אתם צריכים יותר מאבטחים וסיורים בחנות, תיוג מוצרים עם תג שמפעיל אזעקה עם היציאה מהחנות ודיווח על התקריות ברגע שהן מתרחשות. 

שוד או ניסיון שוד

שוד הוא שימוש או איום לשימוש בכוח, למטרה של גניבה. לשוד מוצלח יש השפעה ישירה על רמות המלאי. אם שודדים גונבים מזומנים, הדבר משפיע על הרווח והנזילות של העסק. 

עם ניסיון שוד, העסק אולי לא סופג הפסדים ישירים, אבל הפשע יכול להשפיע על מורל העובדים ועל תחושות הבטיחות של הצרכנים, ואלה גורמים שעלולים לפגוע במותג שלכם. 

הונאה בקופה

יש מספר טקטיקות, באמצעותן פושעים נמנעים מלשלם עבור סחורות כאשר הם מגיעים לקופה. למשל: החלפת ברקודים או מדבקות מחיר לפריט זול יותר או אי העברה מכוונת של מוצר בקופה עצמית. הסוג הזה של פשעים, כולל גם עובדים שנותנים הנחות לאנשים שהם מכירים. 

הונאה בהחזרים

זוהי וריאציה נוספת של פשעים המתרחשים בקופה, אך לא במעמד הרכישה. הפושעים מנסים להחזיר פריטים משומשים, או למשל כאלה שנגנבו מהחנות שלכם או אחרת, כדי לקבל החזר במזומן או באשראי. אחרים משתמשים בקבלות מזויפות או בהוכחות רכישה כדי לבסס החזרים כספיים.

כדי לזהות מצבים כאלה, אתם צריכים לעדכן את מדיניות ההחזרות שלכם, להפקיד על הצלבת קבלות עם מערכת המכירו שלכם, הטמעת תגים והכנסת עמלת חידוש מלאי. חשוב, ודאו שאתם רושמים את ניסיונות ההונאה במערכת, שבה תוכלו לעקוב אחריהם ולנטר אותם בקלות כדי למנוע הונאות עתידיות. 

ונדליזם ומטרד

זה אולי נראה כמו פשע "קל", אבל ונדליזם יכול לגרום עלויות גדולות לעסק. גרפיטי, נזק לרכוש וסוגים אחרים של ונדליזם דורשים כסף וזמן לתיקון, שלא לדבר על הכתמים שהם משאירים לחוויית הלקוח.

כדי למנוע פשיעה מסוג זה, תצטרך להגדיל את כמות מעקב האבטחה על הרכוש שלכם, לתעד את המקרים ולנסות תמיד להבין איך הם מתרחשים, כדי להתאים את אסטרטגיית ההגנה שלכם בהתאם. 

מחשבות אחרונות

אלו היו סוגי הפשיעה הנפוצים ביותר, בכל הנוגע לחנויות פיזיות. לפני שאתם בוחרים פוליסה של ביטוח לעסקים, תוודאו שאתם יודעים בדיוק אילו פשעים עלולים לפגוע בכם, ואילו פשעים פחות רלבנטיים. תשתדלו לזהות מגמות ולבנות אסטרטגיות. אם תשלטו באיומים, תיצרו גם סביבה בטוחה יותר עבור העובדים והלקוחות שלכם.

שתפו את הפוסט:
מאמרים קשורים
כתיבת תגובה
האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחת יעוץ

ההרשמה ללימודים

צור קשר

 מסמכים בתחום הנדל"ן
– הסכם שיתוף פעולה בין מתווכים
– טופס הזמנת שירותי תיווך 2%
– טופס הזמנת שירותי תיווך בבלעדיות
– נוהל שיחה לגיוס נכס
– ניתוח והערכת נכסים דומים המוצעים למכירה
– הסכם הפרשי מכירה
– טופס הזמנת שירותי ייעוץ למשכנתאות
– ועוד

מסמכים למשכנתאות ופיננסים
– חוזי משכנתאות
– כתבי הסכמה של כל הבנקים
– דף קשר של עשרות בנקאיים בכל הבנקים
– שאלון אפיון ללקוח
– רשימת לקוחות החברה לשימוש בסטאז' כלידים למשכנתא
– ועוד עשרות מסמכים בתחום הנדל"ן והתיווך שישמשו אותך במהלך עבודתך
– ועוד

res-bs