צור קשר

נקודות חשובות לפני בחירת נכס להשקעה

להלן מספר נקודות שכדאי לשים אליהן לב לפני שממהרים לרכוש נכס להשקעה.

הרעיון להשקיע בנדל"ן קוסם לרבים, בעלי הון ושכר ממוצע כאחד. רכישת דירה מציעה יותר מדרך אחת לייצר הון פאסיבי: מעבר להכנסה השוטפת של דמי השכירות, ידוע כי בטווח הארוך מחירי דירות תמיד נמצאים במגמת עלייה. הדבר נובע מכך שהאוכלוסייה גדלה, ועמה הביקוש לדירות. מכאן, שניתן להרוויח הן מהשכרת הדירה לאורך שנים והן ממכירתה, ביום מן הימים.

אך בשביל שההכנסה תהיה יציבה ורווחית, חשוב לקחת בחשבון מספר שיקולים שיסייעו בעת תהליך הבחירה של דירה נכונה להשקעה:

  • בחירת אזור השקעה: שאלת האזור היא החשובה ביותר, שכן מדובר בשיקול הראשון שבו מלכתחילה יתחשב אדם המעוניין לשכור או לקנות דירה. ככל שהאזור יהיה מרכזי יותר, וככל שהוא יהיה קרוב למרכזי קניות ומוסדות לימודים, כך הוא יהיה מבוקש יותר. חשוב לבדוק האם עיר או אזור בו אתם מעוניינים להשקיע שרוי במגמה של הגירה חיובית או שלילית, והאם קיימות תכניות פיתוח שעשויות להפוך את האזור לאטרקטיבי יותר בעתיד.
    מומלץ לא להקל ראש בנושא הקרבה של הדירה לבית המגורים שלכם בתור משקיעים. לעיתים תיאלצו לערוך ביקורים בדירה מסיבות שונות, כגון שיפוצים, טיפול ותחזוקה שוטפים, פגישה עם שוכרים וכו'. מרחק רב עלול להעיק וליצור עבורכם טרחה גדולה, וכן בזבוז זמן וכסף.
  • מצב הדירה: יש לוודא את רמת מוכנותה של דירה למגורים מבעוד מועד, הן מבחינה תשתיתית והן מבחינה אסתטית. לרוב, דירות המצריכות שיפוצים בהיקף רחב אינן השקעה מתגמלת, ואם ההכנות הדרושות להשכרה כוללות מעבר לצביעת קירות מתקלפים או התקנת צנרת חדשה, כדאי לשקול מחדש את העסקה.
  • גישה: חנייה הינה יתרון המוסיף לשווי הדירה, וכן נגישות. אוכלוסיית הנכים והקשישים תוותר על השכרת דירה לא גישה נוחה (מיקום קרקע או מעלית). יתר על כן, מאפיין זה מעלה את ערכה של הדירה עצמה.
  • אמצעי מיגון: קיומו של ממ"ד בדירה הינו שיקול משמעותי כיום בכל עיר בישראל. לא תמיד ניתן להוסיפו במסגרת השיפוצים, ועל כן כדאי לבדוק את הנושא מלכתחילה.
  • קהל יעד של שוכרים: לפני רכישת הדירה, חשוב לשאול את עצמכם – לאיזו אוכלוסייה אתם מעוניינים להשכיר? שכר חודשי שתקבלו מקבוצה של סטודנטים לרוב יהיה גבוה יותר מאשר שכר שמשלמת משפחה, מאחר שכל סטודנט משלם בנפרד. עם זאת, משפחה הינה אוכלוסיית שוכרים יציבה יותר שנשארת לאורך זמן בדירה, כך שהיא תחסוך מכם תקופות של חיפוש שוכרים.
    ההחלטה על אוכלוסייה תשפיע על גם על בחירת האזור ועל גודל הדירה: סטודנטים יסתפקו בדירה קטנה ויתעניינו במרחק מאוניברסיטאות או מכללות; הורים לילדים יבקשו דירה גדולה ומרווחת יותר, בסמוך לגנים ולבתי ספר.
שתפו את הפוסט:
מאמרים קשורים
כתיבת תגובה
האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לשיחת יעוץ

ההרשמה ללימודים

צור קשר

 מסמכים בתחום הנדל"ן
– הסכם שיתוף פעולה בין מתווכים
– טופס הזמנת שירותי תיווך 2%
– טופס הזמנת שירותי תיווך בבלעדיות
– נוהל שיחה לגיוס נכס
– ניתוח והערכת נכסים דומים המוצעים למכירה
– הסכם הפרשי מכירה
– טופס הזמנת שירותי ייעוץ למשכנתאות
– ועוד

מסמכים למשכנתאות ופיננסים
– חוזי משכנתאות
– כתבי הסכמה של כל הבנקים
– דף קשר של עשרות בנקאיים בכל הבנקים
– שאלון אפיון ללקוח
– רשימת לקוחות החברה לשימוש בסטאז' כלידים למשכנתא
– ועוד עשרות מסמכים בתחום הנדל"ן והתיווך שישמשו אותך במהלך עבודתך
– ועוד

res-bs