קורסים שכדאי ללמוד בשנת 2022 בתחום הנדלן וההשקעות

איך השפיעה הקורונה על תחום לימודי הנדלן בישראל?
13/02/2022
איך לימודי נדלן עוזרים להצליח כשיוצאים לדרך עצמאית בתור יזמים?
21/02/2022

שנת 2022 כבר כאן ואתם שואלים את עצמכם מה כדאי ללמוד כרגע, לאיזה תחום מומלץ להיכנס, היכן ללמוד ומה בסופו של דבר יצא לכם בסיום הלימודים.

היום ניתן ללמוד מגוון קורסים מקצועיים- פרקטיים במגוון מכללות הפרוסות בכל רחבי הארץ. הקורסים מכשירים את הסטודנטים למקצוע ייעודי, ממוקד מטרה לרכישת מקצוע בזמן הקצר ביותר. המביא את הסטודנטים לשוק העבודה, כשכירים או כעצמאיים.

ככלל, לימודי תעודה הם פרקטיים לצורך השתלבות מהירה בתחום/ מקצוע ספציפי בו אתם מעוניינים לעסוק, כדוגמת קורס רישיון תיווך, יועץ משכנתאות, קורס השקעה בבורסה, קורס יזמות נדל״ן, הנהלת חשבונות, גרפיקה ועוד

אם אתם רואים לנגד עיניכם עיסוק בעבודה ספציפית או רואים עצמכם כעצמאיים המעוניינים להתמקצע בתחום מסויים כדוגמת לימודי נדלן ושוק ההון, מבלי ללמוד 3-4 שנים לתואר, ייתכן ולימודי מקצוע פרקטי יענה על הצורך שלכם. המכללות הרבות ברחבי הארץ מציעות מגוון רחב של קורסים מקצועיים שמביאים תוך זמן קצר, הלכה למעשה את הסטודנטים לרכוש מקצוע נדרש ולהיכנס לעבודה, באמצעות לימודי תיאוריה ופרקטיקה ספציפיים ומדוייקים.

קורס יועץ משכנתאות – תחום ייעוץ המשכנתאות ניצב בשנים האחרונות במגמת עלייה בלתי פוסקת. הדרישה ליועצי משכנתאות שתפקידם ליצור תמהיל משכנתא נכון ומדוייק עבור משפחות המבקשות לרכוש בית חדש, למחזר ולחסוך במשכנתא קיימת, לרכוש נכס נוסף וכיו״ב שוברת שיאים. קורס ייעוץ משכנתאות מקנה לסטודנטים מקצוע אותו ניתן ללמוד תוך זמן קצר ולהשתלב בתחום במשרד יועצי משכנתאות או כעצמאיים המעניקים שירות ישירות ללקוחות

קורס יזמות נדל״ן – שוק הנדל״ן טומן בחובו שפע של הזדמנויות ליזמים מקצועיים ולאלו ש״חיידק היזמות״ בוער בקרבם אך אין להם את הידע המקצועי לצורך השתלבות בענף. קורס יזמות נדלן מאפשר לכל אחד ואחת להפוך הזדמנויות לרווחים נאים ולהתקדם בתחום הנדלן באופן משמעותי.

קורס השקעות בבורסה – אחד מאפיקי ההשקעה הבולטים הינו שוק ההון. המעוניינים להשתלב בתחום ולהשקיע בעצמם בבורסה או לתת שירות עבור אחרים, כעצמאיים או כעובדים שכירים פונים בד״כ למכללות המציעות קורס השקעות במניות כדי להכיר את התחום על בוריו, את שוק המניות בארץ ובעולם ולהתמקצע בתחום דינאמי, סוער ומרתק אשר מאפשר לרבים להשתלב בו ולעבוד מכל מקום- ממשרדים מקצועיים ועד עבודה מהבית, גם כאן תוך זמן קצר יחסית.

לימודים פרקטיים יפתחו לכם הזדמנויות רבות להשתלב בשוק העבודה. הפרמטרים שיש להביא לידי ביטוי הם זמן הלימודים, מטרת הלימודים, התחום בו אתם מעוניינים לעסוק וההיכרות שלכם עם עצמכם- שבסופו של דבר תכריע האם אתם נוטים יותר ללימודים תיאורטיים ארוכי טווח או ללימודים פרקטיים תוך זמן קצר יחסית.

גם היום, בשנת 2022 הקורונה ממשיכה להשפיע על ענף הלימודים. אם עד תחילת שנת 2020 הלימודים התקיימו אך ורק בכיתות ובלימודים פרונטאליים, כך שהסטודנטים היו צריכים להגיע פיסית בשעות הערב או הבוקר בכדי ללמוד בכיתה עם שאר הסטודנטים, הקורונה ואיתה האפשרויות הדיגיטליות ללימודים, שהפכו לגיטימיות באמצעות הזום ואפליקציות לימוד כאלו ואחרות, הביאו ללימודים מהבית בצורה יעילה, נוחה ופשוטה החוסכת לסטודנטים זמן נסיעה הלוך ושוב. לצד זאת ניתן לראות מכללות המלמדות בשיטה ההיברידית- כלומר בכיתות המשלבות לימודים דרך המסך לצד אפשרות להשתתפות פעילה בכיתה יחד עם סטודנטים נוספים. כל אחד על פי העדפותיו וסדר היום שלו.

השפעה נוספת שיש לתקופת הקורונה היא האפשרות ללמוד מקצוע מתגמל ונדרש בזמן קצר יחסית ובכך להבטיח בתקופה של חוסר יציבות כלכלית, אפיק נוסף להגדלת ההכנסות, גם לשכירים וגם לעצמאיים. הקורונה לימדה אותנו שלא כדאי להסתמך על תחום אחד בלבד ומכאן רבים חיפשו לרכוש לעצמם השכלה בתחומים נוספים ״לכל צרה שלא תבוא״. לכם נותר רק לבחור ממגוון הקורסים המוצעים ולעשות צעד אחד גדול קדימה. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *